با خرید اشتراک ماهانه، به هزاران طرح اشتراکی دسترسی رایگان پیدا کنید. خرید اشتراک

بنر پشت منبر شهادت امام علی علیه السلام

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
بنر پشت منبر شهادت امام علی علیه السلام

بنر پشت منبر شهادت امام علی علیه السلام

طرح لایه باز بنر پشت منبر شهادت امام علی علیه السلام به مناسبت فرا رسیدن ایام شب های قدر و همچنین ضربت خوردن و شهادت امام علی علیه السلام طراحی و ارائه شده است. بنر شهادت امام علی (ع) در ابعاد ۷۰ * ۵۰ سانتی متر با رزولوشن ۳۰۰DPI و مد رنگی CMYK قابل دریافت می باشد. بنر شب قدر با طرح شهادت امام علی(ع) با فرمت PSD ارائه شده و قابل ویرایش و استفاده در نرم افزار فتوشاپ می باشد. این طرح با خوشنویسی عنوان یا علی بن ابی طالب که به صورت دستی خطاطی و در نرم افزار فتوشاپ اجرا شده است طراحی گردیده و همچنین از المان های تذهیب در زمینه آن استفاده شده که زیبایی این اثر را دوچندان می کند. به دلیل رزولوشن و کیفیت بالای آن قابلیت چاپ ۷۲DPI تا ابعاد ۲ * ۳ متر را بدون افت کیفیت دارا می باشد. این طرح مناسب برای استفاده در هیئت های مذهبی مناسب شب های قدر و شب شهادت امام علی علیه اسلام خواهد بود.

شهادت امام علی علیه السلام

بعد از جنگ نهروان و شکست سخت خوارج در برابر امام علی علیه السلام بازماندگان آنها تا مدتی در مکه گرد هم می آمدند و برای کشتگان نهروان عزاداری کردند. در یکی از این جلسات سخن از امام علی علیه السلام و معاویه به میان و آمد و اینکه فتنه و آشوب در میان مسلمانان از سوی این دو نفر است و خوب است امت اسلام را از شر هر دو آسوده کنیم. مردى از قبیله اشجع گفت: به خدا قسم عمروعاص هم کم از این دو نفر نیست، بلکه اصل و ریشه فتنه خود اوست. به این ترتیب سه نفر از خوارج برای ترور این سه شخصیت داوطلب شدند. ابن ملجم مرادی قتل امیرالمؤمنین را پذیرفت حجّاج بن عبد اللّه معروف به برک کشتن معاویه و عمرو بن بکر تمیمى کشتن عمروعاص را بر عهده گرفت. قرار بر این شد که هر سه نفر در شب نوزدهم ماه رمضان هنگام نماز صبح تصمیم خود را عملی سازند. این ملجم به کوفه آمد و تا رسیدن روز موعود در محله بنی کنده که تعدادی از خوارج در آن زندگی کردند به سر برد. اما نیتش را پنهان کرد. ابن ملجم وقتی به دیدار یکی از دوستانش رفته بود، قطام دختر اخضر تیمیّه را دید و شیفته او شد و از او خواستگاری کرد. قطام که به دلیل کشته شدن نزدیکانش در جنگ نهروان کینه امام را در دل داشت شرط ازدواج با ابن ملجم را کشتن علی علیه السلام قرار داد. ابن ملجم که فهمید قطام در دشمنی با امام با او هم عقیده است راز حضورش در کوفه را افشا نمود. و قطام وردان به مجالد و شبیب بن بجره را که از خوارج بود به یاری این ملجم فراخواند و آنها پذیرفتند. در روزهای بعد اشعث بن قیس نیز از نیت ابن ملجم اطلاع پیدا کرد و به او وعده همراهی داد. به این ترتیب جمع چهار نفره توطئه گران در سحرگاه نوزدهم ماه مبارک رمضان در مسجد کوفه گرد آمدند تا امام را به شهادت برسانند. 

ضربت خوردن امام علی(ع) 

امام به شبستان مسجد وارد شد و در حالی که مشغول تسبیح خداوند بود کسانی که به خواب رفته بودند را بیدار فرمود. ابن ملجم به رو خوابیده بود. امام او را بیدار کرد و به او فرمود: برخیز از خواب براى نماز و چنین مخواب که این خواب شیطان است، بلکه بر دست راست بخواب که خواب مؤمنان است، و بر پشت خوابیدن خواب پیغمبران است. امام سپس به ابن ملجم فرمود: قصد کاری داری که نزدیک است آسمان فروپاشد و زمین شکافته شود. اگر بخواهم می توانم خبر دهم که در زیر جامه ات چه دارى. 

ابن ملجم در نزدیکی امام به نماز ایستاد و هنگامی که امیرالمؤمنین سر از سجده اول برداشت ضربتی به سر ایشان زد که تا پیشانی امام را شکافت. در آن حال امام فرمود: «بسم اللّه و باللّه و على ملّه رسول اللّه»، و گفت: «فزت بربّ الکعبه»، به خدای کعبه قسم که رستگار شدم. ابن ملجم در حال حمله شعار خوارج را فریاد می زد که:للّه الحکم یا علىّ، لا لک و لا لأصحابک. 

مشخصات طرح بنر شهادت امام علی علیه السلام 

     ابعاد بزرگ و کیفیت عالی

     رزولوشن ۳۰۰DPI

     خوشنویسی اختصاصی

     المان تذهیب

 

برچسب ها :

, , , , , , , ,

ارسال دیدگاه