تابلو خوشنویسی ای جان جان بی من مرو

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
تابلو خوشنویسی ای جان جان بی من مرو

تابلو خوشنویسی ای جان جان بی من مرو

طرح لایه باز تابلو خوشنویسی شعر ای جان جان بی من مرو با طراحی فانتزی و بسیار جذاب توسط تیم طراحی سایت تربچه، طراحی و ارائه گردیده است. شعر ای جان جان بی من مرو سروده ای از غزلیات حضرت مولانا می باشد.

خوش خرامان می‌روی ای جان جان بی‌من مرو          ای حیات دوستان در بوستان بی‌من مرو

ای فلک بی‌من مگرد و ای قمر بی‌من متاب          ای زمین بی‌من مروی و ای زمان بی‌من مرو

این جهان با تو خوش است و آن جهان با تو خوش است          این جهان بی‌من مباش و آن جهان بی‌من مرو

مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولوی شاعر بزرگ قرن هفتم هجری قمری است. وی در سال ۶۰۴ هجری قمری در بلخ زاده شد. پدر وی بهاءالدین که از علما و صوفیان بزرگ زمان خود بود به سبب رنجشی که بین او و سلطان محمد خوارزمشاه پدید آمده بودT از بلخ بیرون آمد و بعد از مدتی سیر و سیاحت به قونیه رفت. مولانا بعد از فوت پدر تحت تعلیمات برهان‌الدین محقق ترمذی قرار گرفت.

ملاقات وی با شمس تبریزی در سال ۶۴۲ هجری قمری انقلابی در وی پدید آورد که موجب ترک مسند تدریس و فتوای وی شد و به مراقبت نفس و تذهیب باطن پرداخت. وی در سال ۶۷۲ هجری قمری در قونیه وفات یافت. از آثار او می‌توان به مثنوی، دیوان غزلیات یا کلیات شمس، رباعیات، مکتوبات، فیه مافیه و مجالس سبعه اشاره کرد.

بررسی طرح ای جان جان بی من مرو

طرح لایه باز تابلو خوشنویسی ای جان جان بی من برو به صورت دستی خطاطی شده و در نرم افزار فتوشاپ رنگ آمیزی و به اجرا در آمده است. این طرح با فرمت PSD ارائه می شود و قابل استفاده در نرم افزار فتوشاپ خواهد بود.

این روزها استفاده از خوشنویسی اشعار پارسی به عنوان تابلو و پوسترهای دیواری بسیار مرسوم است. شما میتوانید با هزینه ای بسیار اندک و کمتر از ارزش واقعی این طرح، نسخه ای از طرح را تهیه نموده و برای خود چاپ نمایید و به عزیزانتان هدیه دهید.

تیم طراحی تربچه در نظر دارد تا با پرداختن به این هنر و ارائه طرح های حرفه ای و اصیل در زیباسازی خانه های ایرانی سهیم باشد.

 

تایپوگرافی ای جان جان بی من مرو

 

خوشنویسی شعر مولوی ای جان جان بی من مرو

ارسال دیدگاه

به باشگاه مشتریان تربچه بپیوندید ثبت نام