با خرید اشتراک ماهانه، به هزاران طرح اشتراکی دسترسی رایگان پیدا کنید. خرید اشتراک

تایپوگرافی زین العابدین علیه السلام

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
تایپوگرافی زین العابدین علیه السلام ویژه

تایپوگرافی زین العابدین علیه السلام

PSD تایپوگرافی زین العابدین علیه السلام توسط تیم طراحی سایت تربچه خطاطی ارائه شده است.طرح خوشنویسی زین العابدین (ع) به صورت دستی خطاطی شده و از جذابیت و ترکیب خاصی برخوردار می باشد. این خطاطی پس از نهایی شدن در مرحله خطاطی بر روی کاغذ، به نرم افزار فتوشاپ انتقال یافته و در آن رنگ آمیزی و اجرا شده است.

فرمت خوشنویسی حضرت زین العابدین علیه السلام PSD بوده و قابل استفاده در نرم افزار فتوشاپ می باشد.این تایپوگرافی مناسب استفاده در تمامی طرح ها از جمله بنر، بروشور، پوستر، لوگو، پرچم و طرح های مذهبی خواهد بود.

زَیْنُ الْعابدین به معنای زینت عبادت‌کنندگان، از مشهورترین لقب‌های امام سجاد(ع) امام چهارم شیعیان.

ملقب شدن امام سجاد(ع) به زین العابدین را، به دلیل کثرت زهد و عبادت دانسته‌اند.از مالک بن اَنس، فقیه و محدث اهل سنت، نقل شده او در شبانه روز هزار رکعت نماز می‌خواند و به دلیل عبادتش او را زین العابدین خوانده‌اند. همچنین در منابع حدیثی از او با عنوان سید العابدین نیز یاد شده است.گفته شده در تاریخ اسلام، کسی جز علی بن الحسین(ع) به زین العابدین ملقب نشده است.

برپایه روایتی که در کتاب عِلَلُ الشرایع نقل شده از قرن دوم قمری از امام سجاد(ع) به این لقب یاد می‌شده است. ابن شهاب زُهری، فقیه و محدث اهل سنت هر گاه روایتی از علی بن حسین نقل می‌کرد از او به لقب زین العابدین یاد می‌نمود. سُفیان بن عُیینَه (۱۰۷- ۱۹۸ق) پرسید چرا او را زین العابدین می‌خوانی؟ زهری در پاسخ به روایتی از پیامبر(ص) اشاره کرد که در روز قیامت وقتی که منادی فریاد می‌دهد زین العابدین کجاست، گویا فرزندم علی بن حسین را می‌بینم که در میان صف‌ها قدم برمی‌دارد.

در کتاب کَشْفُ الغُمَّه بدون ذکر سند، درباره ملقب شدن امام چهارم به «زین العابدین» آمده است که شبی در محراب عبادت به تَهَجُّد مشغول بود، صدایی را شنید که سه مرتبه او را ندا کرد: «أنْتَ زَینُ الْعابدین؛ تویی زینت عبادت‌کنندگان»، پس از این در میان مردم به این لقب مشهور گشت.

 

 

خوشنویسی و خطاطی یا زین العابدین علیه السلام

 

زین العابدین علیه السلام

 

خوشنویسی امام سجاد علیه السلام

برچسب ها :

, , ,

ارسال دیدگاه