نقاشیخط آیت الکرسی لایه باز

نقاشیخط آیت الکرسی لایه باز

نقاشیخط آیت الکرسی لایه باز

طرح لایه باز نقاشیخط آیت الکرسی با طراحی بسیار زیبا و چشم نواز در ابعاد ۵۰ * ۷۰ سانتی متر طراحی و ارائه شده است. در طراحی نقاشیخط آیت الکرسی از کتیبه آیات کرسی با خط ثلث که به صورت نرم افزاری خطاطی شده به کار رفته است.

خوشنویسی آیت الکرسی با طراحی خاص و گیرا مناسب استفاده به عنوان تابلو و پوستر می باشد. این طرح با فرمت PSD ارائه می شود و قابل استفاده در نرم افزار فتوشاپ خواهد بود.

نقاشیخط

یکی از هنرهای بسیار زیبا، هنر نقاشیخط است. نقاشیخط ، ترکیبی هنرمندانه از نقاشی ، فرم و خوشنویسی است.از دیرباز تا حالا، خوشنویسی و نقاشی رابطه ای تنگاتنگ با هم داشته اند و همراهی این دو هنر در نقاشی خط، بسیار چشم نواز و دیدنی است.نقاشی خط، آرایشی هنرمندانه از حروف و کلمات در قالب یک طرح نقاشی است که در ذهن خوشنویس ایجاد می شود.

با کمک نقاشی خط ، هنرمند با ذوق و مهارت خود، تکنیک های خطاطی و نقاشی را به کار می گیرد و تابلوی نقاشی خود را با استفاده از حروف خلق می کند.نقاشیخط در گروه هنرهای تجسمی قرار می گیرد. هرکدام از آثار هنری که با کمک تکنیک های خطاطی و نقاشی به وجود بیاید، جزو آثار نقاشی خط محسوب می شود.نقاشیخط ، یکی از هنرهای ارزشمند است که به خوشنویسان و خطاطان این اجازه را می دهد که از دانش بصری خود استفاده کنند و با کمک رنگها و حروف خوشنویسی، احساسات و اندیشه های خود را به مخاطبان منتقل کنند.

خالقان هنر نقاشی خط، به دنبال روشی برای انتقال عمق و زیبایی هنر خوشنویسی بوده اند و به همین دلیل، نقاشی خط را پایه گذاری کردند تا از تصاویر، برای این کار کمک بگیرند.می توان گفت که نقاشی خط، یک روش عالی برای انتقال مفاهیم عمیق و درونی به دیگر انسانها است.

آیات قرآنی آیت الکرسی

آیَهُ الْکُرْسى‌ (سوره بقره: ۲۵۵) به جهت جمله «وَسِعَ کُرسِیُّهُ السَّمواتِ و الارضَ» به‌ «آیهالکرسى‌» معروف شده است. این آیه در صدر اسلام و زمان‌ پیامبر اکرم (ص) نیز به‌ آیهالکرسى‌ معروف‌ بوده‌ است‌. برخی آیه ۲۵۶ و ۲۵۷ سوره بقره را نیز جزو آن دانسته‌اند؛ اما با توجه به روایات و شواهد آیه الکرسی تنها آیه ۲۵۵ بقره است.

در منابع روایی،‌ برای این آیه، ویژگی‌ها و فضیلت‌های فراوانی گفته شده است از جمله در بعضی روایات، این آیه برترین آیه قرآن شمرده شده است. خواندن این آیه همیشه و در همه حال به ویژه پس از نماز، بعد از وضو، قبل از خواب، هنگام خروج از خانه، هنگام مواجهه با خطر و سختی و… توصیه شده است. خواندن این آیه در بعضی از نمازهای مستحب مانند نماز شب اول قبر نیز وارد شده است.

متن آیه آیت الکرسی

اَللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَهٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْ‌ضِ ۗ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِندَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۚ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ کُرْ‌سِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ ۖ وَلَا یَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ ﴿٢۵۵﴾ لَا إِکْرَ‌اهَ فِی الدِّینِ ۖ قَد تَّبَیَّنَ الرُّ‌شْدُ مِنَ الْغَیِّ ۚ فَمَن یَکْفُرْ‌ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْ‌وَهِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ ﴿٢۵۶﴾ اللَّـهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُوا یُخْرِ‌جُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ‌ ۖ وَالَّذِینَ کَفَرُ‌وا أَوْلِیَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِ‌جُونَهُم مِّنَ النُّورِ‌ إِلَى الظُّلُمَاتِ ۗ أُولَـٰئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ‌ ۖ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ ﴿٢۵٧﴾

ترجمه آیه آیت الکرسی

خداست که معبودى جز او نیست؛ زنده و برپادارنده است؛ نه خوابى سبک او را فرو مى‌گیرد و نه خوابى گران؛ آنچه در آسمان‌ها و آنچه در زمین است، از آنِ اوست. کیست آن کس که جز به اذن او در پیشگاهش شفاعت کند؟ آنچه در پیش روى آنان و آنچه در پشت سرشان است مى‌داند. و به چیزى از علم او، جز به آنچه بخواهد، احاطه نمى‌یابند. کرسى او آسمانها و زمین را در بر گرفته، و نگهدارى آنها بر او دشوار نیست، و اوست والاى بزرگ. (۲۵۵) در دین هیچ اجبارى نیست. و راه از بیراهه بخوبى آشکار شده است. پس هر کس به طاغوت کفر ورزد، و به خدا ایمان آورد، به یقین، به دستاویزى استوار، که آن را گسستن نیست، چنگ زده است. و خداوند شنواى داناست. (۲۵۶) خداوند سرور کسانى است که ایمان آورده‌اند. آنان را از تاریکیها به سوى روشنایى به در مى‌برد. ولی کسانى که کفر ورزیده‌اند، سرورانشان [همان عصیانگران] طاغوتند، که آنان را از روشنایى به سوى تاریکیها به در مى‌برند. آنان اهل آتشند که خود، در آن جاودانند. (۲۵۷)

 

طرح لایه باز نقاشیخط آیت الکرسی

 

نمایی از کیفیت طرح

 

طرح لایه باز تابلو قرآنی آیت الکرسی

 

طرح لایه باز آیت الکرسی

ویژگی های نقاشیخط آیت الکرسی

کیفیت بالا و رزولوشن ۳۰۰ِDPI

قابل چاپ

فرمت PSD

خطاطی به سبک کتیبه

 

جهت مشاهده دیگر آثار ، به صفحه نقاشیخط مراجعه فرمایید.

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید تا آخرین نوشته های سایت برایتان ارسال شود.