وکتور تایپوگرافی زین العابدین علیه السلام

وکتور تایپوگرافی زین العابدین علیه السلام

وکتور تایپوگرافی زین العابدین علیه السلام

وکتور تایپوگرافی زین العابدین علیه السلام توسط تیم طراحی سایت تربچه خطاطی ارائه شده است.وکتور خوشنویسی زین العابدین (ع) به صورت دستی خطاطی شده و از جذابیت و ترکیب خاصی برخوردار می باشد. این خطاطی پس از نهایی شدن در مرحله خطاطی بر روی کاغذ، در نرم افزار ایلوستریتور اجرا شده است.

فرمت خوشنویسی حضرت زین العابدین علیه السلام EPS بوده و قابل استفاده در ابعاد و رزولوشن نامحدود در نرم افزار ایلاستریتور می باشد.این تایپوگرافی مناسب استفاده در تمامی طرح ها از جمله بنر، بروشور، پوستر، لوگو، پرچم و طرح های مذهبی خواهد بود.

زَیْنُ الْعابدین به معنای زینت عبادت‌کنندگان، از مشهورترین لقب‌های امام سجاد(ع) امام چهارم شیعیان.

ملقب شدن امام سجاد(ع) به زین العابدین را، به دلیل کثرت زهد و عبادت دانسته‌اند.از مالک بن اَنس، فقیه و محدث اهل سنت، نقل شده او در شبانه روز هزار رکعت نماز می‌خواند و به دلیل عبادتش او را زین العابدین خوانده‌اند. همچنین در منابع حدیثی از او با عنوان سید العابدین نیز یاد شده است.گفته شده در تاریخ اسلام، کسی جز علی بن الحسین(ع) به زین العابدین ملقب نشده است.

برپایه روایتی که در کتاب عِلَلُ الشرایع نقل شده از قرن دوم قمری از امام سجاد(ع) به این لقب یاد می‌شده است. ابن شهاب زُهری، فقیه و محدث اهل سنت هر گاه روایتی از علی بن حسین نقل می‌کرد از او به لقب زین العابدین یاد می‌نمود. سُفیان بن عُیینَه (۱۰۷- ۱۹۸ق) پرسید چرا او را زین العابدین می‌خوانی؟ زهری در پاسخ به روایتی از پیامبر(ص) اشاره کرد که در روز قیامت وقتی که منادی فریاد می‌دهد زین العابدین کجاست، گویا فرزندم علی بن حسین را می‌بینم که در میان صف‌ها قدم برمی‌دارد.

در کتاب کَشْفُ الغُمَّه بدون ذکر سند، درباره ملقب شدن امام چهارم به «زین العابدین» آمده است که شبی در محراب عبادت به تَهَجُّد مشغول بود، صدایی را شنید که سه مرتبه او را ندا کرد: «أنْتَ زَینُ الْعابدین؛ تویی زینت عبادت‌کنندگان»، پس از این در میان مردم به این لقب مشهور گشت.

 

 

وکتور تایپوگرافی و خوشنویسی امام سجاد علیه السلام

 

خوشنویسی زین العابدین علیه السلام

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید تا آخرین نوشته های سایت برایتان ارسال شود.