با خرید اشتراک ماهانه، به هزاران طرح اشتراکی دسترسی رایگان پیدا کنید. خرید اشتراک

وکتور شعر مرغ سحر ناله سر کن

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
وکتور شعر مرغ سحر ناله سر کن ویژه

وکتور شعر مرغ سحر ناله سر کن

وکتور شعر مرغ سحر ناله سر کن داغ مرا تازه تر کن با کیفیت عالی و در ابعاد و رزولوشن نامحدود برداری ارائه شده است. این طرح با فرمت EPS و قابل استفاده در نرم افزارایلوستریتور می باشد. این شعر بیتی از تصنیف مرغ سحر از محمد تقی بهار ملقب به ملک الشعرای بهار است. 

محمد تقی بهار ملقب به ملک الشعرای بهار شاعر، ادیب، سیاستمدار و روزنامه‌نگار ایرانی است. وی در سال ۱۲۶۳ هجری شمسی در مشهد متولد شد. مقدمات و ادبیات فارسی را نزد پدر خود ملک الشعرای صبوری آموخت و برای تکمیل معلومات عربی و فارسی به محضر "ادیب نیشابوری" رفت. بعد از فوت پدر، ملک الشعرای دربار مظفرالدین شاه شد. وی شش دوره نمایندهٔ مجلس شد و سالها استاد دورهٔ دکتری ادبیات دانشسرای عالی و دانشکدهٔ ادبیات بود.

به علت پیوستن به مشروطه‌طلبان و آزادی‌خواهان چند بار تبعید و زندانی شد که سالهای زندان و تبعید از پربهره‌ترین سالهای زندگی ادبی وی بوده است. بهار در روز دوم اردیبهشت ۱۳۳۰ هجری شمسی، در خانهٔ مسکونی خود در تهران زندگی را بدرود گفت و در شمیران در آرامگاه ظهیرالدوله به خاک سپرده شد.

ازمعروفترین آثار وی دیوان اشعار، سبک شناسی که در سه جلد در بارهٔ سبک نوشته‌های منثور فارسی نوشته شده، تاریخ احزاب سیاسی، تصحیح برخی از متون کهن مانند تاریخ سیستان و مجمل‌التواریخ و القصص، تاریخ بلعمی را می‌توان نام برد.

 

مرغ سحر ناله سر کن      داغ مرا تازه‌تر کن

زآه شرربار این قفس را      برشکن و زیر و زبر کن

بلبل پربسته! ز کنج قفس درآ      نغمهٔ آزادی نوع بشر سرا

وز نفسی عرصهٔ این خاک توده را      پر شرر کن

 

مرغ سحر ناله سر کن داغ مرا تازه تر کن

 

وکتور شعر مرغ سحر ناله سر کن

 

طرح کوسن شعر مرغ سحر

 

وکتور خوشنویسی مرغ سحر

 

مرغ سحر ناله سر کن داغ مرا تازه تر کن

 

برچسب ها :

, , , ,

ارسال دیدگاه