وکتور کادر تذهیب ۰۷

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
وکتور کادر تذهیب ۰۷ ویژه

وکتور کادر تذهیب ۰۷

وکتور کادر تذهیب ۰۷ با کیفیتی بی نظیر و به صورت برداری طراحی و ارائه شده است. طرح وکتور کادر تذهیب با فرمت AI طراحی شده و قابل استفاده در ابعاد و رزولوشن نامحدود در نرم افزار ایلوستریتور خواهد بود.

کادر یا حاشیه، محیطی هندسی است که با یک یا چند خط ساده یا رنگی به دور فضای اصلی نقش طراحی می‌شود و اغلب زیبا، تزیینی و متنوع است‌. هنگام طراحی، موضوعات در فضای محدودی به نام کادر قرار می گیرند. موضوع در فضای واقعی زیبا و هماهنگ به نظر می‌رسد اما پس از محدود شدن در کادر، روابط اجزا تغییر می کند.
 کادر تذهیب ۰۷ محدوده مشخصی ایجاد می کند که روابط اجزای تصویر در آن سنجیده می‌شود. در این محدوده هر یک از اجزا به تنهایی و در کل ترکیب با کادر ارتباط برقرار می‌کند. استفاده صحیح از کادر باعث می شود که چشم بیننده در تمام قسمت ها به خوبی حرکت کند. امروزه برای طراحی، اغلب از کادرهای استاندارد استفاده می‌شود. اغلب ارزش طولی یا عرضی موضوع، تعیین کننده نحوه به کارگیری کادر به صورت عمودی و افقی است، که با توجه به تنوع کادرهای قرارگرفته در سایت، طراح میتواند کادر سنتی مد نظر خود را انتخاب نماید. 

در ارتباط با محل قرار گیری اجزای درون کادر باید توجه داشت که بخش پایین کادر وزن یا سنگینی بیشتری را القا می کند که مربوط به تداعی ذهنی انسان ها است. طراح می بایست میان سنگینی یا فضای مثبت و نیروهای درونی یا فضای منفی کار تعادل ایجاد کند. مهمترین عامل موفقیت طراح، جستجو و کشف بهترین فضاها برای قرار دادن عناصر در کادر است.

در هنرهای سنتی ایران به کارگیری کادر یا حاشیه به دلایل خاصی صورت می پذیرد که پایداری، ثبات، تعادل، ترکیب عناصر و وحدت از جمله آنهاست. در حقیقت کادر بخشی از طرح بوده که متن را احاطه کرده است. در این بخش نوار های پهن و باریکی طراحی می شود که همچون قابی زیبا نقش و نگار متن طرح را در برمی گیرد و بر زیبایی آن می افزاید. با توجه به قابلیت وکتور بودن کادرها میتوان از براش های طرح دار موجود، مناسب با طرح مد نظر برای این موضوع بهره برد.  حاشیه ها می توانند بر اساس موضوع، کاربرد و سلیقه طراح دارای تقسیم بندی متنوع و متفاوتی باشند که ما با توجه به اصالت هنر ایرانی، به کادرهای تذهیب پرداخته ایم. امید است که مورد توجه واقع شود.

 

وکتور کادر و حاشیه اسلیمی

 

ارسال دیدگاه

به باشگاه مشتریان تربچه بپیوندید ثبت نام